Sherr në Milot, plagosen 2 vëllezër me thikë dhe nisen drejt spitalit, kapet 58-vjeçari

Foto ilustruese

Mëngjesin e sotëm në tregun e Milotit, pas një konflikti i cili agravoi 2 vllezër kanë qëlluar me mjete të forta një 58-vjeçar, i cili i ka goditur me thikë.

Nga sherri i nisur mes të treve, mbetën të plagosur 2 vëllezërit Armando dhe David Prendi, përkatësisht 27 dhe 19 vjeç, të cilët janë transportuar në spital për të marrë mjekimin e nevojshëm.

Në spital është transportuar edhe 58-vjeçari Paulin Gjergji, për kontrollin e nevojshëm mjekësor dhe me pas në Komisariatin e Policisë Kurbin.

Konflikti midis dy vëllezërve, të cilët mbetën të plagosur në afërsi të tregut të Milotit nga 58-vjeçari Paulin Gjergji ka nisur më herët.

Burime konfirmojnë se pak kohë më parë, djemtë e 58-vjeçarit Gjergji kanë pasur konflikt dhe sherr me vëllezërit Prendi.

Shkak të këtij sherri të ndodhur pak kohë më parë ka ndodhur përplasja mëngjesin e sotëm. Armando dhe David Prendi janë takuar rastësisht me Paulin Gjinin në tregun e Milotit.

Fillimisht mes tyre ka pasur debat verbal, ndërsa ka përfunduar me përdorimin e mjeteve të forta të rastësishme që kanë qenë aty.

Të parët që kanë qëlluar kanë qenë vëllezërit Prendi, ndërsa 58-vjeçari është kundërpërgjigjur me thikë. Dy vëllezërit kanë marrë dëmtime të vogla në trup, ndërsa thika nuk i ka prekur në organe jetësore. I pa dëmtuar nuk ka mbetur edhe Paulin Gjergji nga goditja me mjete të forta.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

I ftohti polar i lë vendin shiut! Mos dilni nga shtëpia pa marrë çadrën...parashikimi i motit për sot