Sherr në Sarandë, 29-vjeçari goditet me thikë teksa po hynte në lokal, transportohet me urgjencë në spital

Sherr në Sarandë, 29-vjeçari goditet me thikë teksa po hynte në lokal, transportohet me urgjencë në spital

Enivled Aliu

Një sherr midis 2 të rinjve që ka ndodhur në Shëtitoren e Sarandës ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre.

Dino Majko 29-vjeç ka vrapuar të largohet duke tentuar të futet në lokal, por është qëlluar disa herë me thikë nga Enivled Aliu. Majko ndodhet në spitalin e Sarandës.

"Në datën 09.04.2022, në lagjen nr.1, Sarandë, shtetasi E. A., ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin D. M., 29 vjeç, banues në Sarandë , i cili ndodhet në spitalin e Sarandës, nën kujdesin e mjekëve  Shërbimet e Policisë po krehin zonën për të bëre të mundur kapjen e autorit.  Grupi hetimor  ndodhet në vendngjarje dhe po punon per sqarimin e  rrethanave të ngjarjes", njofton policia.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Një skandal për të cilin flitet shumë pak në Serbi

Një skandal për të cilin flitet shumë pak në Serbi