Greqi/ Sherr për vajzë në një lokal, katër shqiptarë rrahin për vdekje 42-vjeçarin grek

Greqi/ Sherr për vajzë në një lokal, katër shqiptarë rrahin për vdekje 42-vjeçarin grek

Lokali ku ndodhi sherri dhe viktima

Katër shqiptarë kanë shkaktuar vdekjen e një 42-vjeçari në Greqi pasi e goditën me dorezë metalike. Ngjarja ndodhi në një lokal në ‘Sante Rock Bar’ që ndodhet në sheshin e Rafinës.

Në orët e para të mëngjesit të së dielës, greku i identifikuar si Dimitris Skordas ishte në lokal me të dashurën. Në një moment shkoi në tualet dhe e ngacmuan 4 shqiptarët. Kur u kthye në tavolinën e tij, mësoi nga e dashura se e kishin ngacmuar dhe nisi konflikti.

Ata e ngritën nga tavolina dhe e nxorën duke e tërhequr zvarrë nga lokali. Kur dolën jashtë, e goditën me dorezë metalike duke i shkaktuar plagë të rënda në kokë dhe në pjesë të tjera të trupit. Ndonëse u dërgua në spital për trajtim mjekësor, nuk i mbijetoi dot plagëve dhe ndërroi jetë.

Shqiptarët njihen si problematikë në zonë, shkruajnë mediat greke.

Një tjetër version i ngjarjes është se konflikti nisi gjysmë ore pasi e dashura e Dimitris u largua nga lokali. Ai shkoi në tualet, nisi të fliste me një vajzë që ishte e shoqëruar nga shqiptarët. Ndonëse nuk pati asgjë më shumë se bisedë, shqiptarët i kërkuan të largohej nga lokali. Dimitris zgjodhi të mos debatonte dhe u largua, por nuk shpëtoi nga dhuna.

Më pas e ndoqën dhe e dhunuan duke i shkaktuar vdekjen. Ndërkohë ka nisur puna e policisë greke për të identifikuar dhe kapur autorët.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ana e malit: 26/06/2022 22:54

  Po kta ja kan fut vedit se nuk dalin te gjalle nga burgu atje greket ne burg i vrasin nja e ka nja me kacavida sic kan ba me shqiptart e tjere.Greku nuk e kapi me zor femna munet me ja dhan pergjigjen vete mashkullit ai komplimente do ti ket ba!

  Përgjigju
 • Emigrant: 26/06/2022 22:52

  Të vdesin në burgë robqirat,këta nuk meritojnë të quhen Shqiptarë.

  Përgjigju
 • Jimmy: 26/06/2022 21:03

  Ky eshte shkaku qe ne sna pranojn ne Evrop!!jemi te pakultur dhe vk

  Përgjigju
  • @Jimmy: 26/06/2022 22:50

   Eshte e vertete dhe per Europe dhe per ketu qe nuk behet… nuk jemi te gjithe se ka dhe shume te mire… poooor ne pakice…. Dhe shumica e jep fytyren e nje vendi

 • Bim: 26/06/2022 20:22

  Si kafshët, kur jane grup behen te forte, tek e tek jane si pula, ne burg përjetë duhet te qëndrojnë

  Përgjigju
 • goni: 26/06/2022 20:03

  EDHE DHI E ZGJEBOSUR EDHE BISHTIN PERPJETE.....

  Përgjigju
 • Bexhet: 26/06/2022 19:30

  Keta jane shqiptaret qe duam neper bote. Keta na nderojne me aktet e tyre heroike e na bejne te ndihemi krenar. Edhe pastaj habitemi e indinjohemi kur na trajtojne keq. Vdekje fashizmit. Liri popullit.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 26/06/2022 19:13

  Nuk masakrohet tjetri per nje cope femer. Jemi kafshe dhe pike.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Gati katër muaj pas sulmeve kundër KFOR-it në veri, çfarë po ndodh me hetimet?

Kosovë/ Gati katër muaj pas sulmeve kundër KFOR-it në veri, çfarë po ndodh me hetimet?