Sherri në Bylis-Laçi, dënohen dy lojtarët, Nuabueze dhe Carkanjin me nga 10 ndeshje pezullim

Sherri në Bylis-Laçi, dënohen dy lojtarët, Nuabueze dhe Carkanjin me nga 10 ndeshje pezullim

Dhuna në ndeshjen Bylis-Laçi

Dy futbolliste të superligës dënohen me nga 10 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për sherrin në ndeshjen Bylis-Laçi.

Lojtari i KF Laçi, Nwabueze Kyrian Chinazorm, për sulm ndaj kundërshtarëve, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Edhe lojtari i KF Bylis, Xhoi Carkanji, për sulm ndaj kundërshtarëve, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

Edhe zyrtari i KF Bylis, Ermal Hasimaj, për sulm ndaj kundërshtarëve, dënohet me 9 (nëntë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

Në ndeshjen Bylis -Laçi të zhvilluar më 13 shkurt, futbollistët e dy skuadrave dhe stafet janë përfshirë në një sherr masiv, pas një përplasje që nisi për lojën. Protagonisti absolut i këtij sherri ishte sulmuesi i Laçit Nwabueze, i cili ngatërroi sport, duke e kthyer në boks, ku nuk munduan grushtet e shqelma mes lojtarëve, ndërkohë që Nuabueze dhe Carkanji janë ndëshkuar me karton të kuq nga gjyqtarët.

VENDIMET E DISIPLINËS:

1. Lojtari i KF Laçi, Nwabueze Kyrian Chinazorm, për sulm ndaj kundërshtarëve, në bazë të nenit 47/1/e të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

2. Lojtari i KF Bylis, Xhoi Carkanji, për sulm ndaj kundërshtarëve, në bazë të nenit 47/1/e të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

3. Zyrtari i KF Bylis, Ermal Hasimaj, për sulm ndaj kundërshtarëve, në bazë të nenit 47/2/b të KDS, dënohet me 9 (nëntë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

4. Shkëndija C.T U-19, për dështim në zhvillimin e ndeshjes së vlefshme për Kampionatin Kombëtar të Kategorisë së Parë U-19 Grupi A, kundër KS Korabi, në bazë të nenit 30.1 të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike, humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0.

5. Çeljen e hetimit disiplinor për ndeshjen e Kampionatit të Kategorisë së Dytë midis F.C Bulqiza dhe FK Tërbuni. Urdhërohet Sektori i Garave pranë FSHF për kryerjen e verifikimeve të nevojshme.

6. Rrëzimin e kërkesës së KF Sopoti, në lidhje me lojtarin Orgest Tanushi, si të pabazuar në Kodin e Disiplinës Sportive.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qka jam: 17/02/2021 19:27

    Njeri qe provokon dhe nis sherrin dhe tjetri qe bie viktime denohen njesoj vetem me fshf e dukes mund te ndodhin keto cudi.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS