Sherri në trafik ‘tërbon’ ish-futbollistin e njohur turk, nxjerr armën dhe vret 1 person e plagos 4 të tjerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi. Mediat lokale atje, shkruajnë se ish-futbollisti, Sezer Ozturk, ka vrarë me armë zjarri një person dhe ka plagosur 4 të tjerë pas një zënke në trafik.

Raportohet se Ozturk, ka hapur zjarr që nga makina e tij lukoze.

Mësohet se ish-futbollisti i Beshiktas dhe Fenerbaçe ishte duke udhëtuar me një mikun e tij kur ndodhi incidenti. Ndërkaq, janë publikuar dhe pamjet ku shihen njerëz të alarmuar, që largohen me shpejtësi pas të shtënave, ndërsa më tej, tregohet dhe momenti kur Ozturk lë vendin e ngjarjes

Arrestimi dhe largimi i tij nga zona ka marrë vëmendje të madhe në të gjitha mediat ndërkombëtare.

Ozturk nuk ishte një emër i ri për drejtësinë pasi në drejtim të tij kishte një sërë akuzash për garë të paligjshme me makina, drejtim tej normave të lejueshme dhe për përleshje me dhunë në Lugano, Stamboll dhe Izmir.

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ministrja ia tregon me foto kryebashkiakëve: Ja si e keni situatën me plehrat! Janë në mes të rrugës