Shesin gjithçka për të jetuar në autobuz me qenin dhe vogëlushen e tyre (FOTO)

Familja Watson

Will Watson dhe gruaja Kristin janë çifti që kanë shitur gjithçka kishin në pronësi për të jetuar pa borxhe në një autobus me vajzën e tyre të vogël dhe qenin.

Ata rinovuan një autobus ish-ushtarak që ata i vunë emrin Juan pasi e  blenë në internet për 8,000 dollarë.

Will, 31 vjeç, shiti një kamion të vjetër për të paguar autobusin dhe ata gjithashtu paguan 24,000 dollarë që kishin borxh përpara se të fillonin udhëtimin.

Gjatë rinovimit të autobuzit,  29-vjeçarja, Kristin mbeti shtatzënë dhe lindi vajzën Roam në shtator të vitit të kaluar.

Kur ajo ishte vetëm gjashtë muajsh, çifti u zhvendos në autobus dhe filluan jetën e tyre të re.

Will tregon se ai dhe bashkëshortja i kanë shijuar shumë udhëtimet pasi kanë qëndruar gjatë në vende që kanë preferuar si edhe kanë vazhduar punën edhe duke qenë në distancë nga zyrat.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Britania e Madhe rishikon bilancin, deri tani pandemia ka shkaktuar mbi 47 mijë viktima