Shifra alarmante nga COVID-19 në Greqi! 108 humbje jete dhe 20.507 raste të reja në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Foto ilustruese

GREQI- 108 qytetarë nuk ia dolën t’i mbijetonin “sulmit” të COVID-19 në Greqi, ndërsa janë regjistruar 20.507 raste të reja në 24 orët e fundit.

Omicron ka “zhytur” botën në një valë të re të pandemisë, duke përcjellë panik në të gjithë botën sidomos nga frika e kolapsit spitalor.

Numri i pacientëve të infektuar që janë të intubuar në spitalet COVID në Greqi është 679, ndërsa vlen të theksohet se 548 prej tyre janë të pavaksinuar, ose pjesërisht të pavaksinuar.

Numri total i viktimave ka shkruar 22.476, ndërsa ai i viktimave është 1.762.870 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë, duke përfshirë edhe përditësimet e ditës së sotme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën