Shisnin kokainë nëpër rrugët e Athinës, arrestohen tre shqiptarët në Greqi! U zbuluan pas kontrollit të banesës ku jetonin

Shisnin kokainë nëpër rrugët e Athinës, arrestohen tre shqiptarët në Greqi! U zbuluan pas kontrollit të banesës ku jetonin

Foto ilustruese

Tre shqiptarë janë arrestuar në Neo Kosmows të Greqisë ku janë kapur teksa shisnin lëndë narkotike të llojit kokainë. Në pranga kanë rënë, një 54 vjeçar, një 51 vjeçar dhe një 21 vjeçar të cilët janë kapur brenda shtëpisë ku banonin në Atikë.

Në mënyrë të veçantë, në një kontroll të kryer në banesën e tyre, u gjetën dhe u konfiskuan: një paketë e improvizuar me 70 gramë kokainë, 398 gram pluhur i bardhë, i përshtatshëm për përzierjen e kokainës, 505 euro, 4 peshore elektronike precize, 2 celularë dhe objekte të përshtatshme për paketimin dhe standardizimin e lëndëve të tjera narkotike.

Të arrestuarit, identiteti i të cilëve nuk është bërë ende i ditur, u dërguan në Prokurorinë Penale të Athinës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i  zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit

Kryeministri i zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit