Shiste armë zjarri për 50 mijë lekë, arrestohet punonjësi i policisë në Skrapar

Shiste armë zjarri për 50 mijë lekë, arrestohet punonjësi i policisë në Skrapar

Punonjësi i policisë me detyrë Specialist i Policimit në Komunitet, në Komisariatin e Policisë Skrapar u ndalua nga AMP, pasi dyshohet për veprën penale “Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit”.

Ndalimi u krye pas denoncimit të një gazetareje, se në qytetin e Çorovodës ky shtetas shiste armë, kundrejt vlerës monetare prej 50 mijë lekësh.

Pas verifikimeve të kryera nga AMP, janë administruar aktet proceduriale si dhe prova materiale, 1 armë zjarri luftarake e fabrikuar, e llojit automatik.

Materialet proceduriale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Elgit Doda dhe Klea Huta kurorëzojnë dashurinë, ja fotot nga dasma e çiftit

Elgit Doda dhe Klea Huta kurorëzojnë dashurinë, ja fotot nga dasma e çiftit