Shiste drogë pranë shkollave në Greqi, arrestohet 23-vjeçari shqiptar

Shiste drogë pranë shkollave në Greqi, arrestohet 23-vjeçari shqiptar

Arbër Rexha

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi akuzohet se u shiste drogë të miturve pranë shkollave në qytetin e Patrës.

I identifikuari si Arbër Rexha, nga Tirana ishte pjesë e një organizate kriminale e cila u shkatërrua më 28 prill, shkruajnë mediat greke.

Ndërkohë që në pranga përveç tij ranë 4 drejtuesit e grupit dhe 8 anëtarë të saj. Mes 12 të arrestuarve kishte edhe mitur nga 14-17 vjeç.

Kjo organizatë dyshohet se ka kryer të paktën 65 shitje dozash kanabis, kokainë dhe MDMA në dy muajt e fundit në Patra.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Kryqëzimi’ i Hysajt në rrjet, Mitaj i del në krah: Jo e hijshme ta kritikojmë, ka dhënë shpirtin për kombëtaren

‘Kryqëzimi’ i Hysajt në rrjet, Mitaj i del në krah: Jo e hijshme ta kritikojmë, ka dhënë shpirtin për kombëtaren