Shiti disa herë “Volkswagen-in” te persona të ndryshëm, përfitoi 4.5 milion lekë, arrestohet 25-vjeçari në Fier

Shiti disa herë “Volkswagen-in” te persona të ndryshëm, përfitoi 4.5 milion lekë, arrestohet 25-vjeçari në Fier

Foto ilustruese

FIER- 25-vjeçari Amarildo Alcani ka rënë në prangat e policisë, pasi përvetësoi shuma të konsiderueshme parash, nga shitja e një makine “Volkswagen” te persona të ndryshëm, me anë të mashtrimit.

I riu nga Tërbufi i Divjakës, nëpërmjet mashtrimit dhe paraqitjes së fakteve të rreme ka përfituar shumën 4.500.000 lekë, pasi u ka shitur personave të ndryshëm, një automjet tip "Volkswagen".    

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë