Shkarkimi i Abdullait, gazetari Carlo Bollino: Më dënuat në emër të PD-së, 75 mijë euro për një artikull që s’e shkrova kurrë

Shkarkimi i Abdullait, gazetari Carlo Bollino: Më dënuat në emër të PD-së, 75 mijë euro për një artikull që s’e shkrova kurrë

Gazetari Carlo Bollino

Pas shkarkimit të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Bledar Abdullai nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka reaguar gazetari Carlo Bollino. Në një status të shkurtër në Facebook, gazetari Bollino tregon për gjyqin e 6 viteve më parë, ku gjyqtari Abdullai zhvilloi një proces për të cilin gazetari nuk u njoftua asnjëherë, e u dënua 75 mijë euro, për një shkrim të pashkruar nga Bollino.

Bollino thekson se vendimi i Abdullait, mbante vetëm firmën e tij, pasi këtë çështje kishte vendosur më herët Partia Demokratike.

Mes të tjerash gazetari shkruan:

“M’u tha vetëm se nuk ishit ju që kishit vendosur, por partia demokratike: ju kishit firmosur “vetëm” vendimin. Tani, dokumentet e Vettingut sqaruan me mirë se kush ishit.”.

Reagimi i plotë i gazetarit Carlo Bollino:

Lamtumirë zoti Abdullaj, kur gjashtë vite më parë më dënuat të paguaj 75 mijë euro pa më njoftuar për procesin, pa një avokat dhe për një artikull që nuk e kisha shkruar kurrë, nuk ju njihja. M’u tha vetëm se nuk ishit ju që kishit vendosur, por partia demokratike: ju kishit firmosur “vetëm” vendimin. Tani, dokumentet e Vettingut sqaruan me mirë se kush ishit. Dhe vërtetojnë atë që gjithmonë e kam menduar: nëse një njeri pranon të përulet ndaj urdhërave të një partie, nuk e bën për dobësi apo nga frika, e bën, sepse ka shumë për të humbur dhe akoma më shumë për të fshehur. Bye bye.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • redi: 30/07/2018 15:02

  Zoti Bolino , para disa ditesh ju hodhet si problem te drejte , rushikimin e vendimeve gjygjesore per persona te bere pis nga morali dhe qe i kap vetingu . Keni te drejten e ligjit dge te zotit per te bere rekurs per vendimin e ketij mostre ne emer te PD .

  Përgjigju
 • tika: 30/07/2018 12:16

  Bollino je njishi I gazetarise shqiptare Faleminderit,,, Per te tille gazetare ka nevoje Shqiperia ,per fat te keq nuk ka dhe sdo kete per shume kohe

  Përgjigju
 • Jeton torre gjoleka: 30/07/2018 11:36

  Karlo Bollino je një ekzenplar je një intelektual serioz bravo të qoft për trimërin e korektësin tënde . Sikur Shqipria të kishte nja 4 gazetar si ty do ishte një mrekulli për shtypin Shqiptar . RRESPEKT KARLO BOLLINO

  Përgjigju
 • Jeton torre gjoleka: 30/07/2018 11:36

  Karlo Bollino je një ekzenplar je një intelektual serioz bravo të qoft për trimërin e korektësin tënde . Sikur Shqipria të kishte nja 4 gazetar si ty do ishte një mrekulli për shtypin Shqiptar . RRESPEKT KARLO BOLLINO

  Përgjigju
 • UPSSSSSSSSSSS: 30/07/2018 11:31

  Jam Me Ty Carlo , ISHTE SI SEMUNDJE BUTE " i pafajshmi " Bledar, ishte me i keq, se i keqi vete, mendo FLISTE NE EMER TE REPUBLIKES KY MOSTER.SUKSESE VETINGUT

  Përgjigju
  • Tina: 30/07/2018 19:22

   Mos u mërzit ,or vëlla! Gjyqësorit të korruptuar , po i vjen fundi. Do ta dorëzojnë, ç’të kanē vjedhur. Ti rrofsh, se ke dhënë kontributin tënd të vlerë, për Shaipërinë tonë.

  • kutalli: 30/07/2018 14:42

   Ky bledari si semundje e Bute, po te shih ate Arben Mullahin dhe Edvin Pollozhani qe sjapin vendim pa u "kollitur"

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ministrja Kumbaro intervistë për ‘ITB Berlin’ panairin e turizmit: Gjithçka që ju duhet, e gjeni në Shqipëri! Destinacioni i preferuar në Ballkan

Ministrja Kumbaro intervistë për ‘ITB Berlin’ panairin e turizmit: Gjithçka që ju duhet, e gjeni në Shqipëri! Destinacioni i preferuar në Ballkan