Shkarkimi i gjyqtares Shefkie Mataj, djali i hedh krahun në supe për ta ngushëlluar

Shkarkimi i gjyqtares Shefkie Mataj, djali i hedh krahun në supe për ta ngushëlluar

 

Shkarkimin nga detyra si gjyqtare nga vettingu për shkak se nuk justifikonte pasurinë, ka krijuar trishtim për Shfekie Matajn, por edhe për familjarët e saj të cilët po e shoqëronin para komisionit të vettingut. Pas vendimit për shkarkim, shihet djali i saj i cili i hedh dorën mbi supe mamasë së tij për ta ngushëlluar.

Shefkie Demiraj ka qenë pjesë e trupit gjykues të shkallës së parë për dosjen e Gërdecit. Në mars të vitit 2012, 4 vite pas tragjedisë, Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë dha vendimet për 29 të pandehurit e dosjes Gërdecit, duke shpallur 7 prej tyre të pafajshëm. Trupi gjykues përbëhej nga Fatmira Hajdari, Ridvan Hado dhe Shefkie Demiraj.


Lajmi kryesor:

Shkarkohet nga vettingu edhe ‘gjyqtarja e fundit' e 'Gërdecit', Shefkie Demiraj! Pasuri të pajustifikuar


Ora 11:28
Shkarkimi i gjyqtares Shefkie Mataj, djali i hedh krahun në supe për ta ngushëlluar
M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ambasadorja greke në Korçë: Dy kryeministrat kanë diskutuar për të përshpejtuar procedurat që çështjen e detit ta dërgojnë Hagë

Ambasadorja greke në Korçë: Dy kryeministrat kanë diskutuar për të përshpejtuar procedurat që çështjen e detit ta dërgojnë Hagë