Shkarkimi i Metës, Murrizi: Të hënën vendoset data se kur do votohet ky raport në parlament

Anëtari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, Myslim Murrizi tha se të hënë përcaktohet datat se kur do të shkojë për votim ky raport , ndërsa tha se deputetëve duhet t'i vihet paraprakisht një materiale i përmbledhur në lidhje me këtë raport para se të votojnë.

"Shpreh votën time pro për raportin dhe mendoje se deputetet të kenë mundësi të lexojnë një material konkret dhe të shkurtër të këtij raporti që më pas të kryejnë aktin e votimit. Të hënën caktohet data se kur do të votohet ky raport në Parlament në Konferencën e Kryetarëve", tha Murrizi.


Lajmi kryesor:

Komisioni Hetimor miraton unanimisht raportin për shkarkimin e Metës! Hyseni: Ditë e mirë për demokracinë dhe shtetin e së drejtës


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!