Shkarkohet Bledar Skenderi, emërohet në krye të AKU Jeta Deda

Shkarkohet Bledar Skenderi, emërohet në krye të AKU Jeta Deda

Bledar Skendëri, i shkarkuar si drejtor i AKU

Jeta Deda është emëruar në krye të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Vendimi është marrë sot nga Këshilli i Ministrave.

Deda zëvendës kështu në kreu të AKU Bledar Skënderin. Ish-anëtari i KQZ-së Skënderi u emërua në tetor 2020 si drejtor i Agjencisë Kombëtare të Ushqimit (AKU).

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kola: 20/12/2021 13:56

  Ish kreu i AKU, u be ish kre i Burgjeve, ndersa kreu i AKU behet ish. Dhe dy te tjere ish ne parti u bene krere te rinj. A nuk eshte kjo nje shperdorim i llatarshem detyre? A duhet te hetoje nje Prokuror? Jo nga ata heronjte e tera Kimit, por edhe i thjeshte punen njesoj ka per detyre ta beje.

  Përgjigju
 • Osumi: 20/12/2021 11:47

  Ky thjesht nje bastexhi e kumarxhi eshte. Se clidhje ka ky me AKU nje zot e di

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut