Shkarkohet nga KPK prokurori i Tiranës Kudusi Shahu! Kishte probleme me pasurinë, 6 denoncime nga publiku

Shkarkohet nga KPK prokurori i Tiranës Kudusi Shahu! Kishte probleme me pasurinë, 6 denoncime nga publiku

Kudusi Shahu në KPK

Një tjetër prokuror nuk e ka kaluar shkallën e parë të vettingut. Kudusi Shahu është shkarkuar sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Vendimi është marrë sot nga trupa e KPK e kryesuar nga Suela Zhegu, me relatore Etleda Çiftjan dhe anëtare Xhensila Pinen. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ka qenë i pranishëm Gerrit Sprenger.

Seanca e fundit në KPK për prokurorin Shahu është bërë para 5 ditësh, ku u analizuan kriterës e figurës dhe profesionalizmit. Ndërkohë që në 2 nëntor u evidentuan mospërputhje e pasaktësi në deklarimin e pasurisë.

Ndaj prokurorit Kudisi Shahu janë depozituar gjashtë denoncime nga publiku. Në tre denoncime të vitit 2018 pretendohet për moskryerjen e veprimeve hetimore nga ana e subjektit.

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xen gërdeci: 12/12/2022 13:16

  Tani që e liroi kpk zotëria gati e ka liçencën e avokatit dhe do jetë edhe më mirë se fakirve që do t'i drejtohen gjykatës për halle e probleme të ndryshme ky menderi do t'ju bëjë nënën e babanë. Urgjentisht cilido që largohet nga sistemi i drejtësisë nga kpk apo kpa duhet t'i konfiskohet deri në një pasuria dhe të përfundojë vetë në burg,vetëm kështu reforma në drejtësi mund të jetë e suksesëshme dhe të shpëtojë Shqipëria e shqiptarët .

  Përgjigju
 • SHPETIMI JAKU: 12/12/2022 11:16

  Se mose eshte i pari ky po qa do behet mbase perjashtimit ti merret ajo qe e ka vene ne menyre te pa drejte

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët