Shkatërrohet në Detin e Zi një tjetër anije ushtarake ruse

Një anije ruse e klasit Serna, një mjet zbarkues i ndërtuar për Marinën Ruse, raportohet se u godit dhe u shkatërrua nga njësitë ushtarake ukrainase në ujërat e Detit të Zi, pranë ishullit të gjarpërinjve.

“Ukrainska Pravda” e bëri të ditur lajmin bazuar në deklaratat e Kreut të Qendrës së Përbashkët të Koordinimit për Forcat e Sigurisë dhe Mbrojtjes të Ukrainës jugore Natalia Humeniuk, megjithatë, nuk u dhanë detaje mbi operacionin.

“Tani ka një luftë dhe kur të jetë e mundur do të njoftohen detaje. Tani po ofrohet informacion që mund t'i jepet publikut dhe që nuk dëmton ushtrinë dhe Ukrainën. Gjithçka do të sqarohet më vonë”, tha Zëdhënësi i Administratës Ushtarake të Odessa Serhiy Bratchuk.

Kujtojmë se dje, Kievi dha lajmin forcat ukrainase ishin pranë ishullit të gjarpërinjve gjithashtu ata goditën luftanijen e dytë më të madhe ruse "Admira Makarov", por Kremlini ka reaguar duke thënë se nuk ka asnjë lajm për automjete të goditura në zonë.


Lajmi kryesor:

Kievi shkatërron një tjetër anije ushtarake ruse! NATO: Lufta po hyn në një fazë vendimtare! Evakuohen 50 civilë nga fabrika e çelikut në Mariupol!


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Piktori shqiptar u arrestua në Britani se policia ngatërroi çajin e malit me kanabis, Rama: Dëshpëruese, ‘persekutorët’ të mbajnë përgjegjësi! Si do reagonte Sunak?

Piktori shqiptar u arrestua në Britani se policia ngatërroi çajin e malit me kanabis, Rama: Dëshpëruese, ‘persekutorët’ të mbajnë përgjegjësi! Si do reagonte Sunak?