Shkelën masat anti COVID, gjobiten 462 persona në 24 orët e fundit! 455 u kapën pa maska në rrugë

Vijojnë kontrollet për respektimin e masave anti COVID në Shqipëri. Policia gjobiti në 24 orët e fundit 462 persona të cilët kanë shkelur këto masa.

455 qytetarë u konstatuan duke lëvizur pa maska në rrugë të cilët u gjobitën me 3000 lekë, shumë e cila u faturohet në faturën e energjisë elektrike.

4 persona të cilët u ndaluan, nuk ishin të pajisur me mjete identifikimi e më pas u shoqëruan në komisariat. Pas identifikimit atje, ata u gjobitën me 3000 lekë e më pas u lanë të lirë.

Gjithashtu u gjobit dhe një lokal i cili theu masat COVID, pronari i së cilit u ndëshkua me 1.000.000 lekë.

Ndërsa policia e shtetit ka ndëshkuar dhe 6 qytetarë me 10.000 lekë pasi u kapën duke lëvizur pas orës 22:00.

 

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta