Shkelën masat antiCOVID, gjobiten 917 qytetarë në 24 orë! 906 prej tyre u kapën pa maska në rrugë (VIDEO)

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u gjobitën 917 qytetarë të cilët shkelën masat antiCOVID. 906 prej tyre janë konstatuar duke lëvizur në rrugë pa maska.

770 prej tyre janë evidentuar duke lëvizur në këmbë ndërsa 136 udhëtonin në makinë.

Ata janë gjobitur me masë administrative 3000 lekë, shifër që do u faturohet në faturën e energjisë elektrike.

Gjatë kontrolleve, policia ka evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, administratorin e një lokali që është konstatuar duke ushtruar aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë.

Gjithashtu, në të gjithë vendin janë ndëshkuar me masë administrative 10.000 lekë, 10 shtetas që janë konstatuar duke lëvizur në këmbë pas orës 20:00. 

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emigranti: 25/02/2021 20:16

    Vetem ne shqiperi nuk marrin vesh nuk djojn cfar behet e kuptojn qe esht fallco cdo gje ja bejn mir qe vejn gjoba ktu ne itali ca shokeve e moren kafen e pin jasht ishte zone e kuqe nuk mund te rrije para lokalit i vun gjob nga 280 ero nxehen cunat dhe kundershtojn policin cdo llafe qe ben ju rrit gjoba i vajti nga 480 ero per njeri ishin 6 veta kur I vajt 480 ero iken nuk u nin fare dhe sot nuk I shef me dhe kur I merr ne telefon nuk vin me prandaj nuk ka faj policia respektoni ligjin

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë