Shkelën rregullat anti-COVID, 'kyçen' 2 fasoneri në Përmet! Mbyllen pjesërisht edhe zyrat e Sigurimeve Shoqërore Gjirokastër

Foto ilustruese

1606839714_FasonistteBashkuare1585833190287.jpg

Dy fasoneri në qytetin e Përmetit janë mbyllur për shkak të mungesës së protokollit anti-COVID. ISHSH Gjirokastër ka marrë këtë veprim flagrant pasi inspektoi ambientet e këtyre dy fasonerive ku ra në sy mosdistancimi i punonjësve nga njëri-tjetri si dhe faktorë të tjerë në kuadrin e mospërmbushjes së kritereve të përcaktuara.

Mbyllje të pjesshme është bërë edhe në zyrën e Sigurimeve Shoqërore Gjirokastër, zonat e Mbrojtura Malore si dhe zyra të administratës në Universitetin e Gjirokastrës. Mbyllja e pjesshme do të zgjasë 10 ditë deri sa të shërohen rastet e prekura me COVID.


Lajmi kryesor:

Rriten rastet ditore për 24 orët e fundit në vend/ 12 viktima nga COVID dhe 832 të prekur! 506 pacientë të shtruar në spitale, 11 të intubuar


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?×

Lajmi i fundit

John

HEC-i në Maqedoninë e Veriut po than Ohrin! Eksperti: Liqeni është tërhequr 1 m nga bregu, duhet ndërhyrë urgjentisht