Shkëlqeu te Partizani, i vendosen prangat ish-sulmuesit të Superligës

Shkëlqeu te Partizani, i vendosen prangat ish-sulmuesit të Superligës

Theophilius Solomon

Theophilius Solomon është arrestuar në Gjilan për llogari të drejtësisë në Shqipëri. Ish-sulmuesi i Partizanit akuzohet për dhunimin e ish-të dashurës në 2021, teksa duket se nuk i ka mbyllur llogaritë me akuzat. Tanimë sulmues i Gjilanit në Kosovë, "Gazeta BlicSport" bën me dije se pas mesditës së sotme 27-vjeçarit nigerian i janë vendosur prangat.

Me ndërhyrjen e "FAST Kosova" pas kërkesës së Interpol dhe Europol, policia ka zbatuar urdhërin e arrestimit. Pritet që Solomon të vendoset para përgjegjësisë pasi kur luante me Partizanin në Superligë (2019-2021) ka qenë në telashe dhe për shumë javë qëndroi pas hekurave pas dhunimit të ish-të dashurës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’