Shkelën rregullat tatimorë! Kyçen restorantet dhe hotelet në 'kulmin' e punës/ Rama: Zero Tolerancë (FOTO)

Vijon aksioni kundër informalitetit në të gjithë vendin. Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga bllokimi i disa restoranteve dhe hoteleve që kanë abuzuar me rregullat tatimorë. Ky veprim vjen në mes të sezonit veror, sezon i cili sjell edhe më shumë të ardhura për to për shkak të rritjes së numrit të turistëve në vend.

Kreu i qeverisë i kujton bizneseve se duhet të regjistrohen dhe të lëshojnë kuponin tatimor pasi pasojat do të jenë të rënda.

"Stop informalitetit. Vijon në gjithë territorin kontrolli dhe bllokimi i subjekteve abuzuese. 
Regjistrohuni dhe lëshoni kuponin, sepse pasojat ligjore janë të rënda. Zero Tolerancë",
shkruan Rama.

Ora 16:37
Shkelën rregullat tatimorë! I vihet kyçi restoranteve dhe hoteleve luksoze (FOTO)
1 / 11
2 / 11
3 / 11
4 / 11
5 / 11
6 / 11
7 / 11
8 / 11
9 / 11
10 / 11
11 / 11
  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hapja e partisë, Duma: 20% e kandidatëve për deputetë të PD-së emra të rinj