‘Shkëmbi i doktorit’, plazhi në Vlorë zaptohet nga privati! Vlonjatët të indinjuar: Çadrat i ka vendosur Ardian Kollozi, ish-funksionar i PD

I quajtur “Shkëmbi doktorit” nga vlonjatet, dikur plazh publik, sot nuk mund te qendrosh as disa minuta. Qytetaret vlonjatë të indinjuar flasin përpara kamerës se që në femijeri këtu kane plazhuar së bashku me familjet, pa asnjë detyrim, kurse sot do duhet te paguajne 15 mijë lek per tu lare ne det. Sipas tyre ne kete vend nuk respektohet hapësira për plazhin publik.

“Kjo është skandaloze se ky plazh dhe kjo shëtitore janë të të gjithë vlonjatëve. Tani vijnë të fortët dhe zënë vendin, ne na spostojnë na kanë nxjerr në majë të gurit. Edhe këtu na kanë thënë se do na përzënë më datë 1 korrik”, tha një pushues.

“Ky deri vjet ka qenë plazh popullor, publik. Para një jave erdhën rojet na thanë mund të laheni ne det, por mos rrini para shezlongëve! Po ku do bëjmë plazh ne?! Këtu ligji i shtetit për 30 për qind plazh publik nuk zbatohet më”, tha një tjeter pushues.

Prej disa ditësh subjekti privat ka vendosur çadrat e shezlongët, duke i spostuar qytetarët që nuk paguajnë. Ata akuzojnë se plazhi është zaptuar nga Ardian Kollozi, një ish-funksionar i PD-së, pronar i “PRIAM Hotel”. Të vendosur në një cep ku sipas tyre ende nuk është zënë, ata kërkojnë nga bashkia të ndërhyjë per lirimin e hapësirës.

“Kollozi ai e ka hotelin që ka vendos dhe shezlongët. Një javë ka që janë vendos. Ne tani rrimë nëpër shkallët e shëtitores apo nëpër gurë, por as këtu s’do na lënë më”, tha një tjetër pushues.

“Shkëmbi i doktorit” deri tek “Moli i naftës” pjesë e shëtirores “Lungomare 2” ka qenë dikur plazh publik, por subjekti privat që duhet të shfrytëzojnë vetëm 70 për qind të hapësirës së rërës nuk kursen as 30 përqindëshin e hapësirës publike.

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mohammad: 08/06/2023 01:33

  Ndoshta ka investuar politikisht per kryetarin e ri te bashkise dhe ky e ka shperblyer.

  Përgjigju
 • Vari l: 07/06/2023 19:07

  Firma e pare e hedhur nga kryetari i ri ne favor te pensionisteve te vlores.Hallall

  Përgjigju
 • Ruben: 07/06/2023 12:09

  Keta plerat jan bashke ja japin Kolloz kumarxhiut qe ta kene mire muabetin kur te vij PD ne pushtet.Ne dt 10 ora 10 proteste para bashkise se na shkelen me kemb qelbesirat

  Përgjigju
 • Tahipi: 07/06/2023 09:47

  Këto per shpirt qe nuk kan shpirt edhe shtresën e mesme e dojn te varfër qe ti shkelin me kemb .po kto plehra I dajn leket përgjysmë PS PD

  Përgjigju
 • mir: 07/06/2023 09:19

  Respekte per ate qe investon si zoti Kollozi.

  Përgjigju
 • xXx: 07/06/2023 08:39

  Nuk e ka fajin ai që e ka marrë,por ai plehra që ja ka dhënë...

  Përgjigju
  • Xxxx: 09/06/2023 08:07

   Ata plehra jan te ter faj eshte i joni qe votojm

 • Mergimtari: 07/06/2023 07:32

  Eshte kapitalizem e jo shtet social.Eshte koha e te pasurve jo e popullit te varfer.Ne shqiperi eshte koha e karshillekut kunder popullit.

  Përgjigju
 • Lui: 07/06/2023 07:14

  Në të gjithë botën të kërkosh, askund nuk gjen raportin 70% privat dhe 30% publik..! Jashtë janë ose e kundërta dmth 30% privat dhe 70% publik, ose 100% publik. Kam qenë në Mauritius dhe dihet që Mauritius mbahet vetëm me turizëm. Dhe asnjë cm plazh nuk ishte privat. Biles dhe hoteli me 5 yje të jepte çadrën dhe shko e ngule ku të duash. Këtu tek ne nuk e di pse është gjithë kjo babëzi..?!

  Përgjigju
 • geri: 07/06/2023 04:00

  futini nje dru atij kollozit...

  Përgjigju
 • Tirona: 06/06/2023 22:23

  Isha tek hoteli ndejta nje nate dhe degjova njerin aty kur e pyeti nje klient per plazhin privat tha keshtu e kan vlonjatet tha pakesoi buken e shtoi drurin keshtu te duan edhe me shum..me erdhi inat qe u shpreh ashtu po nuk kisha foqi ta kundershtoja se isha hallexhi..

  Përgjigju
 • Sunny tirana: 06/06/2023 21:50

  Prej vitesh vija nga tirana ne vlore dhe beja plazh te Shkembi Doktorit ose matan tunelit. Tani nuk te lene tu afrohesh. Mesa duket, investimet ne lungomare jane bere per hotelet, jo per publikun. Minostrja e turizmot te sqaroje: Pse hotelet duhet ta zaptojne plazhin? Vafshi ne djall me ato shezllonet tuaja.

  Përgjigju
  • Nudo artistike: 06/06/2023 23:18

   Hotele me pare krimi ne toke te tjeterkujt madje. Keshtu eshte Rumpallistani

 • Anonim: 06/06/2023 21:14

  Duhet te ngrihet i gjithe populli i Vlores ne proteste qe te zhduken keta te pangopshem.

  Përgjigju
 • Vlore: 06/06/2023 20:24

  Kollozi e ka hotelin 100 metra me poshte ca 70% kerkon ti o gazetari kur nuk i takon as 7% aty ne ate vend.ndaj shkruani e raportoni si duhet se late nam

  Përgjigju
 • Artan: 06/06/2023 20:09

  Se di pse Ardi esht ber i till kur ka pasur nje nen dhe baba me emer'si duket paraja e paska ndryshuar rukia zonj dhe e motra moza zonj.

  Përgjigju
  • Gjitoni i ardit: 08/06/2023 18:57

   Cfar kerkoni nga kollozi o vlla se nuk e kuptoj, nje njeri qe ska respekt per gruan e tij nga do ket per bashkeqytetaret. Gjithsesi kete ze duhej ta kishit ngritur qe kur e beret kollozin deputet qe luante kumar me leket qe punsonte. Tani kot sa ja beni gam gam, ikni lahuni te kanali i motorit tani

  • Toni: 07/06/2023 03:04

   Kumari t degjeneron o shoku

 • Sondazhi i ditës:

  Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas