Shkodër, edukatorët në protestë:
Duan të na zëvendësojnë

24 punonjës të Qendrës së Zhvillimit për Personat me Aftësi Ndryshe në Shkodër kanë protestuar pasi kanë rezultuar ngelës në testimin me shkrim për vendin e punës. Janë 14 edukatorë dhe 10 kujdestarë që priten të largohen nga puna. Sipas tyre kjo është një padrejtësi,pasi duan t’i zëvendësojnë.

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Apeli i la vulën Berishës, nisin lëvizjet e para nga grupimi i Bashës! Çollaku e Bano: Mbetemi deputetët të PD-së