Dyshohet se po i shpërndanin për fushatë, dy punonjësit e Bashkisë Shkodër kapen me 50 pako ushqimore në furgonin e Drejtorisë Arsimore (VIDEO)

SHKODËR- Punonjësit e bashkisë Shkodër janë kapur duke transportuar qese me ushqime të ndryshme. Dy punonjës të Bashkisë janë shoqëruar nga Policia, pasi janë kapur me 50 pako me ushqime në një furgon. Dyshohet se këto pako me ushqime po përdoreshin për fushatën elektorale.

Policia ka ndaluar për kontroll, automjetin që drejtohej nga shoferi Petrit Dyli, 49 vjeç dhe pasagjer Mëhill Volaj, 63 vjeç. Gjatë kontrollit në këtë automjet janë gjetur 50 qese me ushqime të ndryshme. Pas verifikimeve ka rezultuar se automjeti ishte në administrim të Drejtorisë Ekonomike të Drejtorisë Arsimore Shkodër.

Petrit Dyli dhe Mëhill Volaj (punonjës të bashkisë Shkodër), janë shoqëruar në ambientet e Policisë, së bashku me Ergys Ivziku, 31 vjeç, me detyrë Drejtor i Drejtorisë Ekonomike të Drejtorisë Arsimore Shkodër, për t’u pyetur në lidhje me këtë rast. Bashkia Shkodër aktualisht është nën drejtimin e kryebashkiakut Bardh Sphia. 

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon veprimet e thelluara procedurale dhe hetimore, për sqarimin e rrethanave të këtij rasti.

 

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vin disel kajo: 12/05/2023 15:57

  Nuk e merr dot kurr voten e pd ne Shkoder o edvin veshgjati. As ti as bajrat as tome llumi asnje komunisti e bijte e tyre. Te fala elises se doganave

  Përgjigju
  • San Giovanni: 12/05/2023 17:59

   Rroftë Grupi Komonist i Shkodrës!

  • Kucioti: 12/05/2023 17:42

   Komunistin e ke politikan dhe drejtues te opozites qe eshte bere lesh e li,bashkepuntor me kandidatin e himares,qe do te helenizoj himaren dhe jugun e shqiperise Mos u mer me komunistet,e lan pushtetin ne vitet 90,meru me komunistin me te rezikshem qe ne kohen e sotme quhet sntikomunist.tung dhe dalshim fitues ne gjithe shqiperine.

 • Shkodra: 12/05/2023 15:34

  Po mundohen me cdo kusht te blejn votat e familjeve ne nevoj qe kriminelet Salike floriri ta mbajn Shkodren si bastion.Humbja e Shkodres do ishte goditja me e fort qe marrin kto dy kriminel dhe uroj qe te ndodhi,qe gjith te votojn Benetin dhe ti tregojn ktyre dy plerave qe koha e tyre ka mbaruar.Policia mos ti lejoj te manipulojn voten kto plera

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Historia e punonjësit të Policisë që bleu shtëpi me zero interes në Shkodër: Ftoj të gjithë kolegët e mi të aplikojnë, sepse është një mundësi e mirë

Historia e punonjësit të Policisë që bleu shtëpi me zero interes në Shkodër: Ftoj të gjithë kolegët e mi të aplikojnë, sepse është një mundësi e mirë