Shkodër/ Të rinjtë aksion për pastrimin e plazhit të Velipojës, grumbullojnë 70 thasë me mbetje

Të rinjtë e Shkodrës kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin e plazhit të Velipojës.

Të rinjtë e Këshillit Vendor Rinor, të rinj të Qendrës Rinore Atelie dhe vullnetare kanë ndërmarrë këtë iniciativë për të përcjellë mesazhin, për të mbajtur pastër ambientin e në mënyrë të veçantë plazhin e Velipojës.

Aksioni i iniciuar gjatë ditës së sotme do të pasohet edhe në të tjera zona të bashkisë Shkodër, ndërkohë që vetëm gjatë ditës së sotme janë grumbulluar 70 thasë me mbetje.

Pjesë e kësaj iniciative kanë qenë 40 të rinj të qytetit.

Aktivitete të tilla, po marrin mbështetjen e bashkisë Shkodër me qëllim sensibilizimin e të gjithë opinionit publik për të mbrojtur dhe mbajtur pastër ambientin që na rrethon.

Lajmi në përditësim...

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • poli: 17/06/2024 02:47

    nisem shume e mire,,,,te behet dhe me fund te korrikut, por kjo tregon ae bashkia e velipojes nuk e can koken,,ose nuk mbeshtetet me fonde nga qeveria qendrore...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Ish-ministri Bledi Çuçi paraqitet në Prokurorinë e Beratit

Ish-ministri Bledi Çuçi paraqitet në Prokurorinë e Beratit