Shkodra kryeqendra e boksit, përmbyllet 'Fists of Fire 2'! Nelson Hysa mbron titullin WBF, dominojnë sportistët kuqezi

Shkodra kryeqendra e boksit, përmbyllet 'Fists of Fire 2'! Nelson Hysa mbron titullin WBF, dominojnë sportistët kuqezi

Nelson Hysa në ring

SHKODËR - Kryeqendra e veriut, Shkodra u kthye dje në mbrëmje edhe në kryeqendrën e boksit. Eventi "Fists of Fire 2" u zhvillua me sukses në Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi", ku të shumtë ishin personalitetet e pranishëm si edhe tifozët.

Në ring u zhvilluan tetë duele, me shqiptarët që ia dolën të triumfonin. Mbrëmja u hap me fitoren e vlonjatit Rexhildo Zeneli, që mposhti gjeorgjianin Vladiemr Janezashvili. Më pas Ani Haxhillari mundi Java Memisishin.

Në përballjen e tretë shkodrani Bekim Vjerdha fitoi pasi rivali Aleksander Kuvac u tërhoq. Edhe Denad Drini fitoi ndaj Nkululeko Llhongo. Sukses edhe për Gelian Rajkun, që mundi Kabil Touolaui.

Më pas ishte radha e tre ndeshjeve më të forta, aty ku Arjon Kajoshi doli fitues pasi rivali Orien Padilla u tërhoq para kohe nga gara. Kështu Kajoshi ka merituar titullin "World Super Middle" në federatën Botërore të WBF.

Dueli më i nxehtë, ai mes Nelson Hysës dhe Lukas Ndafoluma u fitua nga shkodrani, që mbrojti titullin "WBF Internacional".

Në këtë event i pranishëm ishte edhe kreu i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci, si edhe deputetë të Kuvendit. Gjithashtu prezent në "Qazim Dervishi" ishte edhe kreu i KOKSH, Fidel Ylli dhe ai i Federatës Shqiptare të Boksit, Florend Kalivopulli.

S.DH/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Kush urdhëroi vrasjet e 21 janarit? Ndrea Prendi, ish komandati i Gardës paraqitet në SPAK

Kush urdhëroi vrasjet e 21 janarit? Ndrea Prendi, ish komandati i Gardës paraqitet në SPAK