Shkodra solidarizohet me Teatrin, vendos dy piktura simbolike në hyrje të 'Migjenit'

Teatri 'Migjeni'

Në hyrje të teatrit 'Migjeni' në Shkodër janë vendosur dy imazhe artistike të Teatrit Kombëtar. 

Në njërën prej tyre është godina e teatrit e pikturuar me ngjyra të çelëta, kurse në tjetrën ndërtesa është në prehrin e aktores së madhe Roza Anagnostit të mbuluar me flamurin shqiptar, e cila nënkupton Shqipërinë, kombin tonë.

Kujtojmë se ditën e djeshme, disa qytetarë të Shkodrës, në pamundësi për të lëvizur për shkak të pandemisë, kanë zgjedhur të mbështesin protestën e opozitës dhe Aleancës për Teatrin në Tiranë duke dalë në protestë para Teatrit Migjeni në Shkodër.

Pikturat në Teatrin 'Migjeni'

 • Sondazhi i ditës:

  Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika, a duhet të bëjë të njëjtën gjë e gjithë klasa e vjetër e politikanëve?

Komento

Komente

 • tani: 22/05/2020 09:31

  O grup maskarejsh te grumbulluar ne Teatrin "Migjeni" se pjelle e ndyte e PD e si bande frigacake e saj,dolet ne mprojtje te godines se pershtatur per plotesimin e epsheve te ushtareve Italian e me vone u perdor si kinema "kosova" ku u denuan edhe nje pjese e elites patriotike antikomuniste e me vone u kthy ne godine e Teatrit kombetar.Turp per ju edepsyza e pa ftyre qe varroset si qen aktorin me te madhe e paperseriteshem te kombit shqiptar te satires te madhin Tano Banushi vetem e vetem se ishte komunist e qe qe urdher I prer I PD e pa tjeter I bashkis Shkoder.O grup mashtrues pse nuk dolet kunder prishjes Teatrit Kombetar ku propogandohej komunizmi e ideologjia e saj e qe PD(S.Berisha) donte ta prishte?PSE nuk dolet o grumbull njerezish pa ideal e personalitet(asnje prej tyre qytetar te vjeter shkodran apo familjeve te vjetra shkodrane) nuk protestut per shkatrrimin e kino studios shume e shume me vlere kombetare e artistike per kombin se godina e teatrit kombetar nga Sali Berisha??

  Përgjigju
 • Hasani: 22/05/2020 09:14

  Roza Anagnosti duhet te kishte edhe Kinostudion ku ka interpretuar ne shume filma

  Përgjigju
 • Kinooperatori: 22/05/2020 08:43

  Pse nuk u ngrit Shkodra kur u shkaterrua Kinostudio Shqiperia e Re ku me barbarja qe u be ishte djegeja e arkivit te filmit? Teatri ringrihet kurse filmi nuk realizohet dot aq ne teper qe ne arkiv ka patur filmime te rralla.

  Përgjigju
 • Shkodrani: 22/05/2020 08:33

  Kjo shkodra vazhdon te mbetet djepi shpellareve bravo .

  Përgjigju
 • Artan: 22/05/2020 05:08

  C'ne Shkodra demokrate 24-kar.atshe qe eshte pro teatrit "komunist", sic eshte shprehur PDhi kur ishte ne pushtet dhe donte ta prishte, sic prishi dhe u prish me Shkrodren.

  Përgjigju
 • Qytetar: 21/05/2020 23:48

  Bravo shkodra

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Pogradec, makina përplas drejtuesin e biçikletës