Po e çonin për t'u njohur me masën e sigurisë në Gjykatë, i shoqëruari i ikën nga duart policëve të Korçës me pranga në duar! Kapet pas 2 orësh në kërkim

Po e çonin për t'u njohur me masën e sigurisë në Gjykatë, i shoqëruari i ikën nga duart policëve të Korçës me pranga në duar! Kapet pas 2 orësh në kërkim

Gjykata e Korçës

Një 21-vjeçar i identifikuar si Kristian Medolli i iku nga duart policëve teksa po e transportonin në gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë, ku do të njihej me masën e sigurisë pasi ishte shoqëruar për vjedhjen e një banese. Ai ishte me duar të prangosura dhe zbathur.

Ngjarja ndodhi mesditën e kësaj të diele. I riu ishte shoqëruar në gjykatë për vlerësim të masës së sigurisë dhe kur po shoqërohej në dalje, i ka ikur patrullës së policisë. Sapo ia mbathi, u ngritën pika kontrolli me qëllim kapjen e tij dhe e kapën pas rreth 2 orësh pranë kodrave të qytetit të Korçës.

Para dy ditësh, Medolli ishte shoqëruar për vjedhjen e një banese në pronësi të shtetasit V. H., 44 vjeç, banues në fshatin Mazrek, Korçë, kishte vjedhur një motor frigoriferi dhe një biçikletë, të cilat iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:52
Pas rreth 2 orësh në kërkim, 21-vjeçari kapet pranë kodrave të Korçës! I iku policëve me pranga në duar

1651906846_16516579381650897237fhyf.jpg

Pas rreth 2 orësh në kërkim, është vënë në pranga 21-vjeçari Kristian Medolli, i cili i iku policëve me pranga në duar. I riu është kapur në afërsi të kodrave të qytetit të Korçës dhe u shoqërua sërish në komisariat.

Ora 13:27
Del FOTO, ja kush është i shoqëruari që i iku policëve të Korçës! Ishte me pranga në duar dhe zbathur

1652009175_footo.jpg

Report Tv ka siguruar fotografinë e të riut, Kristian Medolli, i cili iu arratis policëve të Korçës kur po shkonte në Gjykatë për t'u njohur me masën e sigurisë për vjedhje.

I riu ishte shoqëruar në gjykatë për vlerësim të masës së sigurisë dhe kur po shoqërohej në dalje, i ka ikur patrullës së policisë me pranga në duar dhe i zbathur.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Makiwa71: 08/05/2022 16:11

  Po më vjen ndërmend një skenë te filmi " Në fillim të verës" ku kur e kapin Italianët i thonë pse po ik ai i thot "më pëlqen të vrapoj"

  Përgjigju
 • Gjovalin: 08/05/2022 13:23

  O fshatare injorant ne polici.. Mos shoqeroni dhe ndaloni asnje pa pranga Nga sekondi i pare qe i arrestoni dhe ne gjykate Dhe deri sa ti ri-fusni ne dhomen e izolimit, Se lat nam duke lene fmit pa buke e duke shkuar Vete ne burg ne vend te kriminelave, Ngelet duke ik nga puna per pa aftesi idiota. E turperuat cdo dite policine e shtetit, Gje qe ska ndodhur me pare.. Vetem ne kto 20 vite arratisen njerez Nga pa aftesia dhe korrupsioni juaj... Qe shisni bythen si pranoni dhe te hani.. si ne dubai Vetem per nje dore lekesh, E flliqet dinjitetit e policise dhe besimin e qytetareve! Turp per disa si puna juaj o plera.

  Përgjigju
 • Drini: 08/05/2022 13:06

  Policia qe duam : vdekje ne komisariat, arratisje e te burgosurit nga gjykata.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri