Shkon në 920 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Afganistan

Shkon në 920 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Afganistan

1655876456_FV1Bd8caAAAHsgK.jpg

Numri i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.1 të shkallës Rihter në Afganistan ka shkuar në 920. Këtë e tha zëvendësministri për menaxhimin e fatkeqësive, Sharafuddin Muslim duke shtuar se 600 të tjerë kanë mbetur të plagosur.


Lajmi kryesor:

Tërmet i fuqishëm në Afganistan, 1000 të vdekur dhe 1500 të plagosur


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin