Shkon të votojë për kreun e PD, Edvin Kullurin e 'përjashtojnë': Nuk kisha emrin në listën e votuesve

Ish-anëtari i kryesisë së PD-së, Edvin Kulluri në një shënim në rrjetet sociale thotë se nuk kishte emrin në listën e votuesve të Partisë Demokratike.

Kulluri thekson se pas kësaj masakre zgjedhore brenda partisë më të madhë të opozitës, 3 komunitstat Lulzim Basha, Gazmend Bardhi, Jemin Gjana, duhet të zhduken nga pozicionet që mbajnë në PD.

‘Te dashur miq! Pavaresisht vullnetit te mire te komisionit zgjedhor te deges se PD nr. 2 Tirane qe me mundesoi votimin, po ju konfirmoj me keqardhje te madhe se nuk e kisha emrin ne listen e votuesve te Partise Demokratike!

Pas kesaj masakre zgjedhore brenda partise me te madhe te opozites 3 komunistet Lulzim Basha, Gazmend Bardhi dhe Jemin Gjana duhet te zhduken nga pozicionet qe mbajne ne PD!

Lufta per demokratizimin dhe reformimin e PD do vazhdoje pa nderprerje deri ne arritjen e qellimit!’- shkruan Kulluri.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në PD/ Del rezultati paraprak, me 81% të votave edhe Lulzim Basha fiton mandatin e tretë! Kundërshtarët: Maskaradë elektorale


Be.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti i targave, NATO thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ulni tensionet