Shkroi historinë një javë më parë, Ballkani lajmëron tifozët për të enjten: Stadiumi s’ka më vend!

Shkroi historinë një javë më parë, Ballkani lajmëron tifozët për të enjten: Stadiumi s’ka më vend!

Futbollistët e klubit të Ballkanit

Klubi shqiptar i Ballkanit në Kosovë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për ndeshjen e ditës së enjte kundër Sivasporit në grupet e Conference League. Skuadra që po bën krenarë shqiptarët thotë se të gjitha biletat për ndeshjen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ të Prishtinës janë shitur.

13.500 tifozë do jenë nesër për të mbështetur Ballkanin në ndeshjen mjaft delikate për fazën e grupeve. Edhe pse ndodhet i pari Ballkani është në kuotën e katër pikëve, ashtu si edhe 3 ekipet e tjera.

Një javë më parë Ballkani mori fitoren historike në Turqi kundër Sivasporit me rezultatin 3-4, ndërsa fill pas saj drejtori Nderim Nexhipi për ‘Report TV’ deklaroi se do tentojmë kalimin e grupit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Pas urdhrit të Gjykatës së Lartë, SPAK nis hetimet për 21 janarin! Do zbardhet roli i Berishës dhe Bashës

Pas urdhrit të Gjykatës së Lartë, SPAK nis hetimet për 21 janarin! Do zbardhet roli i Berishës dhe Bashës