Shkrumbohet nga flakët një makinë në Korçë, dyshohet se është e qëllimshme (VIDEO)

Një makine i është vënë flaka në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Mborje në Korçë. Sipas policisë është djegur makina tip "Benz", në pronësi të shtetasit Arjel Cene, i cili ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës së tij. Mjeti është djegur plotësisht dhe ka vetëm dëme materiale. Nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Burime bëjnë me dije se Cene ka deklaruar në polici se nuk ka asnjë konflikt me të tjerë. Ndërkohë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/eve. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Vijon...

1637225133_makinekorce1.jpeg

1637225144_makinekorce2.jpeg

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident