Shkrumbohet një banesë në Mallakastër, shpëton mrekullisht e moshuara (VIDEO)

Në banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Aranitas të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve banesa është shkatërruar plotësisht. Kjo banesë ishte në pronësi të Mersin Bregasit ndërsa sipërfaqja e saj ishte rreth 100 m2. Shkak mendohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike.

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët brenda saj ndodhej vetëm një grua e moshuar  e cila është arritur të nxirret jashtë pa dëmtime. Ndërkohë në lidhje me ngjarjen janë njoftuar forcat zjarrfikëse por kanë hasur vështirësi për shkak të terrenit. Megjithatë ata kanë mundur të shkojnë në vendin e ngjarjes dhe të shuajnë flakët, por zjarri ka dëmtuar pjesën më të madhe të banesës.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama në një shkollë në Durrës, batuta vë në siklet drejtoreshën: Të ka dalë nami që je shtrigë! Si ka mundësi që në këtë zonë rriten çunat e jo gocat?