Shokuese në Bundesligë, tifozi humbet jetën në tribunë gjatë ndeshjes

Shokuese në Bundesligë, tifozi humbet jetën në tribunë gjatë ndeshjes

Tifozët e Schalke-s

GJERMANI - Një tifoz u rrëzua pa ndjenja gjatë ndeshjes së Bundesligës këtë të shtunë mes Schalke 0-3 Bayer Leverkusen dhe ndërroi jetë.

"Jemi të hidhëruar të raportojmë se një tifoz u rrëzua pa ndjenja në tribunën jugore sot dhe ndërroi jetë pavarësisht përpjekjeve nga mjekët. Mendimet tona janë me miqtë dhe familjen e tij. Pusho në paqe," shkroi Schalke në kanalet e komunikimit.

Spektatori mori ndihmë mjekësor dhe tifozët nga të dyja skuadrat ndaluan së kënduari dhe ulën flamujt pasi u informuan për urgjencën mjekësore nga spikeri i stadiumit në fund të ndeshjes.

"Ky lajm tregon se ka gjëra shumë më të rëndësishme se humbja. Ngushëllime familjes," tha trajneri i Schalke, Thomas Reis.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf