Shoqërimi i nënkryetarit të FRPD-së në Shkodër, Policia: Ndalimi pasi ishte në kërkim për korrupsion në zgjedhje, e verifikuam dhe e liruam

Shoqërimi i nënkryetarit të FRPD-së në Shkodër, Policia: Ndalimi pasi ishte në kërkim për korrupsion në zgjedhje, e verifikuam dhe e liruam

“Në vijim të veprimeve hetimore që po kryhen në kuadër të procedimit penal nr. 456, të vitit 2023, për një rast të korrupsionit aktiv në zgjedhje, të dyshuar të ndodhur më datë 12.05.2023, për të cilin u arrestuan 3 shtetas dhe u shpall në kërkim shtetasi A. B., 33 vjeç, i cili iu shmang hetimit, shërbimet e Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Shkodër, ditën e djeshme, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim,  kanë shoqëruar në ambientet e Policisë, shtetasin A. B., 33 vjeç, banues në Shkodër,

Pas verifikimeve të kryera nga strukturat hetimore dhe oficerët e Policisë Gjyqësore, shtetasi A. B. është lënë i lirë.      

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër siguron qytetarët se strukturat e Policisë së qarkut Shkodër janë të angazhuara maksimalisht për të zbatuar ligjin me paanësi dhe rigorozitet, si dhe për të luftuar me vendosmëri krimin dhe paligjshmëritë. Në këtë kuadër, ftojmë qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112 ose në strukturat e Policisë, çdo rast paligjshmërie, duke iu garantuar reagim të shpejtë, në zbatim të ligjit”., ka njoftuar policia.


Lajmi kryesor:

Ishte në kërkim se shpërndau ushqime për të përfituar vota për Spahinë, nënkryetari i FRPD lirohet pas 5 orësh në komisariat! Bushati: Sulm politik, presion që i bëhet demokratëve


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në Patos, flakët shumë pranë nënstacionit, OSHEE: Stakohet energjia elektrike

Zjarri në Patos, flakët shumë pranë nënstacionit, OSHEE: Stakohet energjia elektrike