Shorti i Europianit, presidenti i federatës serbe: Dashtë Zoti nuk luajmë me Shqipërinë

Shorti i Europianit, presidenti i federatës serbe: Dashtë Zoti nuk luajmë me Shqipërinë

Dragan Dzajic, presidenti i federatës serbe të futbollit

Në Serbi nuk duan që në Europian të përballen me Shqipërinë. Ka qenë presidenti i fededratës serbe të futbollit, Dragan Dzajiç, i cili i pyetur për kundërshtarët që nuk dëshiron në Euro 2024, ka përmendur edhe Shqipërinë.

Konkretisht ai është shprehur se ‘dëshirat dhe realiteti janë dy gjëra të ndryshme’, ‘por përveç kombëtareve si Gjermania, Spanja dhe Rumania, ka shtuar që ‘dashtë zoti nuk përballemi as me Shqipërinë’.

“Cilido që e përcakton shorti do të jetë kundërshtar i vështirë. Nuk mund të them tani që vetëm të mos e kemi Gjermaninë, Spanjën apo Francën. Janë të vështirë, gjithashtu edhe Rumania, Zot mos lejo që të na bie Shqipëria. Të gjitha mund të na shkaktojnë probleme”.

Presidenti i federatës serbe i referohet incidenteve që mund të ndodhin në Gjermani nëse Shqipëria dhe Serbia bien në të njëjtin grup, ndërsa shorti i Europianit do të hidhet këtë shtunë më 2 dhjetor.

Për herë të fundit këto dy skuadra janë përballur në kualifikueset e Euro 2016 me ndeshjen e zhvilluar në Beograd që u ndërpre për shkak të trazirave dhe iu akordua fitore në tavolinë Shqipërisë nga CAS i Lozanës.

Ne.k./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sios: 01/12/2023 00:39

  Per her te fundit kombetaret shqiptare e serbe nuk jane ndeshur ne beograd që u nderpre por ne elbasan ku serbia fitoi lehtë 2-0

  Përgjigju
 • Cani: 27/11/2023 16:12

  Shkoni luani me Rusine dhe Kinen!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku