Shpalli kandidaturën për kreun e PD, Basha publikon foto me Mike Pompeo-n nga samiti i partive të djathta: Me SHBA në krah mund të ndryshojmë Shqipërinë

Shpalli kandidaturën për kreun e PD, Basha publikon foto me Mike Pompeo-n nga samiti i partive të djathta: Me SHBA në krah mund të ndryshojmë Shqipërinë

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha ka publikuar një foto nga Samiti i 40 vjetorit të aleancës botërore të partive të qendrës së djathtë ku shfaqet krah ish sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Ai shkruan se me aleancën me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mund të mbrohen interesat e shqiptarëve kudo që jetojnë.

“Folësi i nderit në Samitin e 40 vjetorit të Unionit Ndërkombëtar Demokrat, aleanca botërore e partive të qendrës së djathtë, ishte sonte ish-Sekretari amerikan i Shtetit dhe ish-drejtori i Agjensisë Qendrore të Inteligjencës Mike Pompeo. Kënaqësi të bisedoja me të dhe të ndaja mirënjohjen e madhe që çdo shqiptar ka për mbështetjen e paçmim që SHBA i ka dhënë dhe i jep kombit shqiptar. Me SHBA në krah, ne mund dhe do t'ja dalim të ndryshojmë Shqipërinë dhe të mbrojmë interesat e shqiptarëve kudo ku ata jetojnë”- shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Basha dorëzon kandidaturën për kreun e PD! Përballë tij vetëm ish i përndjekuri politik


B.V/G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë