Shpërndanin drogë në zonën e ish-parkut në Tiranë, shkon në 13 numri i të arrestuarve! Kapet në Dhërmi 21-vjeçari i shpallur në kërkim! Sot masa e sigurisë

Ka shkuar në 13 numri i personave të arrestuar nën akuzën e shpërndarjes së drogës në zonën e ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë. 21-vjeçari me inicialet R.D., u kap në Dhërmi, ndërsa u shpall në kërkim një ditë më parë, pas finalizimit të operacionit të koduar "Parku".

Një ditë më parë, policia arrestoi 12 persona, ndërsa shpalli në kërkim 6 të tjerë.

Këta persona shpërndanin drogë në rrugët “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, ndërsa ishin qytetarët ata që i denoncuan në polici, ndërsa hetimet nga Komisariati nr.2 në Tiranë zgjatën më shumë se një vit.

Ndërkohë, 12 personat e arrestuar një ditë më parë janë paraqitur sot para Gjykatës, ku do t'i caktohet masa e sigurisë.

 

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekspertët e INSTAT: Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi