‘Shpërthejnë’ tonet e larta mes Bleona Qerretit dhe Robert Aliajt gjatë spektaklit: Ti qenke komplet idiot!

‘Shpërthejnë’ tonet e larta mes Bleona Qerretit dhe Robert Aliajt gjatë spektaklit: Ti qenke komplet idiot!

Opinionistët e ‘Love Story’ janë përballur me tone të ashpra në spektaklin e mbrëmjes së sotme. Një konflikt me sharje deri në banalitete mes Bleona Qerretit dhe Robert Aliajt është vënë në vëmendjen e publikut. Në një koment gjatë emisionit Aliaj ironizon koleget juri dhe thekson se ka krijuar një familje ndryshe nga zonjat që kishte përkrah të cilat ende jetojnë me prindërit. Sipas Robertit, vajzat e gratë nuk duhet të jetojnë gjithë jetën krahë prindërve pasi ky është modeli i gabuar që ‘u serviret’ të rejave sot.

Pas kësaj deklaratë nga kolegu, Bleona është revoltuar duke krijuar kështu një ‘skenë’ debati.

Robert Aliaj: Ky është fakt, femrat interesohen për gjërat dhe meshkujt për personin. Kur vjen puna për të folur për marrëdhënien e dashurisë sepse jam unë ai që mund të jap një ide sepse jam unë ai që ka ndërtuar një familje dhe kam dy zonja që nuk e kanë arritur këtë gjë.

Bleona Qerreti: E ke gabim, unë kam familjen që 13 vjeç.

Roberti: Po, pra por ti jeton me familjen tënde të babait, jo tënden dhe ky është modeli më kot që mund t’i japim këtyre vajzave.

Bleona: Si mund të rrish ti në një lidhje kur nuk je i lumtur?

Roberti: Në Amerikë nuk i çohet modeli “Qerreti” i jetës, të jetosh me familjen në moshën 50 vjeç

Bleona: Ti qenke komplet idiot, ty s’të paskam njohur fare. Çfarë është kjo idiotësi e madhe?!

Roberiti: Jo një vajzë të rrijë gjithë jetën në familjen e vet

Alketa Vejsiu: Lëri vajzat të jenë kush duan të jenë…

Roberti: Gjithsecili duhet të bëjë jetën e vet

Bleona: Mos u merr me prindërit e mi fare, thuaj më fal tani!

Roberti: Po flas për familjen në përgjithësi

Bleona: Ky është bullizëm, kush je ti mor zotëri? Ti je këngëtari më i mirë në mes të gjithë piktorëve dhe piktori më i mirë në mes të gjithë këngëtarëve.

G.MO/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • emri: 30/11/2021 14:40

    U rotullua tenxherja gjeti kapakun. Keta jane te dy ku therret qameti. Modeli me i keq qe mund ti serviret nje shoqerie trushpelare si ajo Shqiptare... ne emisione tip koti si ky ne fjale. Vaj medet .... Dhe sa per engledisje: kjo qe ka thane Aliaj nuk eshte e vertete. E anasjellta po eshte e vertet : meshkujt pelqejne gjerat, femrat personat (Peterson). Po cfare te thuash nje idioteje (qe te can kafken, keto fjalet e saj) qe i ulerin nje idioti (dhe nje here fjalet e idiotes keto). Qershia mbi torte : moderatorja.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Dëbora jashtë parashikimeve, godet fluturimet në Britani! Temperaturat bien në -10 gradë celsius

Dëbora jashtë parashikimeve, godet fluturimet në Britani! Temperaturat bien në -10 gradë celsius