Shpërthen tritol në derën e jashtme të një dyqani në Durrës, vetëm dëme materiale, ende s'dihen rrethanat

DURRËS- Një sasi tritol është vënë mbrëmjen e sotme në derën e një dyqani në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:20, në fshatin Katund i të Ri.

Mësohet se një lëndë e vogël plasëse është vendosur në qepenin e jashtëm të derës së dyqanit. Dyqani është në pronësi 54-vjeçarit H. G.

Ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarjeje apo kush mund të jetë autori apo autorët.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Likja: 23/04/2022 09:26

    Ta gezoj azilin familia urime mbare e mire!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot