Shpërthim i fuqishëm në një lokal në Turqi, shkak rrjedhja e gazit! 7 viktima, 5 të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në një lokal në Turqi, shkak rrjedhja e gazit! 7 viktima, 5 të plagosur

Foto nga vendngjarja

TURQI- 7 persona kanë humbur jetën dhe 5 persona kanë mbetur të plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, nga shpërthimi i ndodhur për shkak të rrjedhjes së gazit në një restorant në provincën Nazilli, të qytetit Aydin. Ministri i Drejtësisë së Turqisë, Bekir Bozdağ njoftoi se për incidentin ka nisur një hetim gjyqësor dhe një person që dyshohet se ka shkaktuar shpërthimin është dërguar në paraburgim.

Ngjarja ndodhi teksa po ndërhyhej në ndërrimin e një tubacion gazi të lokalit. Zjarri pas shpërthimit u shua me shpejtësi, ndërsa raportohet se 2 persona të tjerë, të cilët ndodheshin brenda u hodhën nga kati i dytë i lokalit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?