Në 'arrest shtëpie' për trafik droge, Artan Xhelilit i vendosin tritol në derën e banesës në Orikum

Një shpërthimi i fuqishëm është dëgjuar pasditen e sotme në zonën e Orikumit në Vlorë. Report Tv mëson se sasia e lëndës plasëse, e llojit tritol, është vendosur në apartamentin e shtetasit Artan Xhelili, me precedent penal.

Aktualisht, Xhelili është i dënuar me 'arrest shtëpie' për trafikim të lëndëve narkotike, pasi kishte përfunduar dënimin më burg për të njëjtat akuza. Xhelili ka qenë në banesë në momentin e shpërthimit, ndërkohë që të alarmuar kanë njoftuar policinë. Policia raporton se nuk ka persona të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Artan Xhelili, 53-vjeç, është arrestuar nga policia e Vlorës në korrik të vitit 2020. Xhelili, banues në Dukat të Vlorës, përfundoi në pranga, pasi merrej me tregtim të drogave të forta në doza të vogla. Gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e tij, shërbimet e Policisë i gjeti një sasi lënde narkotike kokainë, një pjesë të ndarë në doza gati për shitje dhe një peshore elektronike. Gjithashtu, gjatë kontrollit Policia i gjeti dhe sekuestroi 2000 euro dhe 300.000 lekë, të cilat dyshohet se ishin përfituar nga ky aktivitet kriminal.

1618245187_cdera.jpg

1618245196_orikum.jpg

Foto nga banesa

 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:41
I vendosën tritol në derën e apartamentit, kush është pronari i banesës i dënuar me 'arrest shtëpie'

Report Tv mëson se pronari i banesës të cilit i vendosën tritol pasditen e sotme në derën e shtëpisë është Artan Xhelili, me precedent penal. Aktualisht Xhelili është i dënuar me 'arrest shtëpie' për trafikim të lëndëve narkotike. Xhelili ka qenë në banesë në momentin e shpërthimit.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

 • Ergys: 12/04/2021 19:28

  Lerini burg se do merrni ne qafe komshinjte e pafajshem o gjykates muti.

  Përgjigju
  • lavendola: 12/04/2021 20:37

   O Ergys kom qesh me lot per cfar ke shkruar dhe te jap te drejte, Gjygjtaret po vrasin Komshite e pafajshem se i lejne Kriminelet ne Shtepi. Rrrase mor jahu ne Burg shpetojne edhe Komshit. Vazhdoj akoma te qesh je i modh.

 • Vebi: 12/04/2021 19:16

  Iliri ose Saliu e ka bere. Nje komshiu im i kishte pare dje naten, me maska te dy. Kishin inat me Damianin ndaj. Por sic thote dhe galaktikori Rama, do kene ngaterruar adrese.

  Përgjigju
 • Kafsha: 12/04/2021 18:27

  Baj gat vlonjatë. Duhen bërë zapë leprit. Vetëm Enveri dhe shoku Mao ua..... lëroi, nuk bëhen njerëzë.

  Përgjigju
  • Labi: 12/04/2021 21:21

   Si ka mundesi ajo andej eshte zon e atmando arixhiut nipit te eduart peqinit alias (mandela) tani do ket pergjigje armando arixhiu ujku i dukatit trim brez mbas brezi shok i ngusht me damian gjiknurin×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç: Perëndimi të mos mbështesë veprimet e dhunshme të autoriteteve të Kosovës