Shpërthime të fuqishme në 6 të mëngjesit! Merr flakë treni, digjet ura që lidh Krimenë me Rusinë (VIDEO)

Ura që lidh Krimenë me Rusinë është shkatërruar. Një tren mori flakë dhe për pasojë një pjesë e rrugës u shemb plotësisht duke përfunduar në det. Në rrjete sociale janë shpërndarë imazhe që tregojnë se djegien e ngushticës së Kërcit që lidh Rusinë me Krimenë.

Banorët në zonë kanë raportuar se kanë dëgjuar shpërthime të fuqishme rreth orës 6 të mëngjesit me orën lokale të së shtunës në mëngjes. Agjencia TASS raportoi se edhe një rezervuar karburanti ka marrë flakë, por ende nuk dihen të gjitha pasojat e këtij shpërthimi.


Lajmi kryesor:

Digjet ura që lidh Krimenë me Rusinë! Rihapet pjesërisht kalimi! 3 të vdekur nga shpërthimi i kamionit-bombë! Zyrtari i Kievit: Është vetëm fillimi


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve