Shpërthimi në Bejrut/ Prifti po mbante meshën, momenti kur kisha i shembet mbi kokë

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë video nga momentet e shpërthimit të fuqishëm në Bejrut të Libanit, që shkatërroi gjysmën e qyteti dhe shkaktoi me qindra viktima e mijëra të plagosur.

Deri në këto momente raportohet për të paktën 135 viktima dhe mbi 5 mijë të plagosur.

Një video e re tregon një prift i cili është duke mbajtur meshën dhe në momentin e  shpërthimit fillimisht fiket zjarri dhe dritat, ndërsa ai vijon ritualin.

Pak sekonda më vonë tavani i kishës fillon të shembet, ndërsa prifti vrapon për të shpëtuar. Sipas The Guardian, prifti ka arritur të shpëtojë nga shpërthimi që tmerroi botën.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Alb: 06/08/2020 07:22

  Po mos ishte trembur sdo i kish rene gje ne koke.

  Përgjigju
 • jola: 05/08/2020 21:43

  m vjen shume keq por nje prift nuk duhet te trembet megjithate duke qene se shperthimi ishte shkak njerezor nuk po i ve faj

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)