'Shpresoj që të jetë në parlament', Majko uron Ori Nebiajn teksa po presin rezultatin e numërimit të votave

Kandidati për deputet në Partinë Socialiste, Pandeli Majko ka uruar publikisht rivalen e tij, kandidaten për deputete të PD-së Ori Nebiaj. Ky urim ndodhi gjatë një raportimi 'live' të gazetarit të Report Tv Arsen Rusta nga KZAZ NR. 35.

Pandeli Majko: Jemi shumë mirqë po ndjekim rezultatin jemi të qetë, po presim që të hapen kutitë e votimit. E dimë që do të mbarojmë të fundit në Tiranë. Ori si ke qenë? Ori është kandidatja e PD goca më e mirë, që shpresoj që të jetë në parlament!

Ori Nebiaj: Feleminderit! PD ka pasur një rikuperim fantastik të votës së djathtë. Shpresoj pasi janë ende dhe votat e kandidatëve për t'u numëruar. Nuk kam asnjë lloj mërzitje do të doja të fitonte Shqipëria.

Në këtë KZAZ  nr. 35 në Tiranë po vijon procesi i numërimit për subjektet politike. Deri tani janë numëruar 59 nga 95 Qendra Votimi, ku kryeson Partia Socialiste.


Lajmi kryesor:

Nga puthje përqafime me kundërshtarin, te fitorja në momentet e fundit. Ja si festuan disa prej kandidatëve socialistë triumfin


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e frikshme të aksidenteve rrugore, i kujt mendoni se është faji?×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej