POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shpërthimi i naftësjellësit në Meksikë, shkon në 107 numri i viktimave

Shpërthim i i naftësjellësit në Meksik

Meksikë- Bilanci i shpërthimit të naftësjellësit në qendër të Meksikës, ka arritur në 109 të vdekur, shtatë ditë pas kësaj katastrofe.

“Dy persona vdiqën sot në mëngjes në spitalin rajonal Zumpago duke e çuar bilancin në 109 të vdekur”, njoftoi në një konferencë për shtyp ministri meksikan i Shëndetësisë, Jorge Alcocer.


Qeveria kishte komunikuar dje në mbrëmje për 107 të vdekurish dhe 40 të plagosur, bilanc i cili u rrit gjatë ditës së sotme.

a.k./a.s./Shqiptarja.com
Komento