'FIFA The Best'/ Shqipëria është me Leo Messin, votat e Berishës, Sylvinhos dhe Xhixhos! S'ka dakordësi për trajnerin

'FIFA The Best' zhvilloi dje ceremoninë e ndarjes së çmimeve për më të mirët në futboll për vitin kalendarik 2022. Në Paris, Lionel Messi u shpall futbollisti më i mirë në botë, teksa trajneri më i mirë shkoi sërish për Argjentinën, me Scalonin që la pas emra si Ancelotti dhe Guardiola.

Në këtë event fituesit u shpallën mbi bazën e votave të kapitenëve dhe trajnerëve të kombëtareve. Gjithashtu çdo shtet kishte edhe një përfaqësues të medias për votat.

Nga Shqipëria votuan Etrit Berisha, Sylvinho dhe Pano Xhixho. Kapiteni i Kombëtares votoi për Messin, njëjtë siç bënë Sylvinho dhe përfaqësuesi i medias, Xhixho. Sa i takon trajnerit më të mirë, përfaqësuesit e Shqipërisë nuk kanë pasur dakordësi.   

Votat për futbollistët:

Etrit Berisha / Messi, Haaland, Mbappe

Sylvinho / Messi, Benzema, Neymar

Pano Xhixho / Messi, Mbappe, Neymar

Votat për trajnerin:

Etrit Berisha / Guardiola, Scaloni, Regragui

Sylvinho / Ancelotti, Guardiola, Scaloni

Pano Xhixho / Scaloni, Guardiola, Regragui

Votat e Berishës për futbollistin më të mirë

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Nga Korça në Kukës arrestohet kuksiani që do transportonte me furgon 27 emigrantë! 'Bileta' 200 - 400 euro

Nga Korça në Kukës arrestohet kuksiani që do transportonte me furgon 27 emigrantë! 'Bileta' 200 - 400 euro