'Shqipëria 'Hirushja' e Euro 2024', mediet italiane paralajmërojnë ekipin e tyre: Kujdes, duan daljen nga grupi

'Shqipëria 'Hirushja' e Euro 2024', mediet italiane paralajmërojnë ekipin e tyre: Kujdes, duan daljen nga grupi

Foto ilustruese

'Hirushja' e Euro 2024, kështu e cilëson Calciomercato në Itali kombëtaren shqiptare dhe atë gjeorgjiane në Euro 2024. Të ndodhur në Grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë, kuqezinjtë e Sylvinhos kërkojnë të lënë shenjë në një grup "ferri".

Tanimë në Itali kanë nisur të mos kenë shumë besim te ekipi i tyre, teksa kërkojnë të vendosin alarmin. Calciomercato.com shton se pjesa dërrmuese e lojtarëve të Shqipërisë kanë dalë nga Serie A dhe B, teksa janë rrezik për Italinë.

"Shqipëria dhe Gjeorgjia janë 'Hirushja' e Euro 24. Janë dy kombëtare që zgjojnë kuriozitetin më të madh mes 24 pjesëmarrëseve. Për Italinë, ky do të jetë kundërshtari i parë, Shqipëria.

Janë rreth 10 lojtarë të thirrur nga Sylvinho që i përkasin Serisë A ose Serisë B, pa përmendur këtu edhe të tjerë që kanë dalë nga Seria A si Manaj, Ajeti, Strakosha. Një Kombëtare solide dhe intriguese, e cila fitoi grupin përpara Polonisë apo çekëve.

Ndryshe nga pjesëmarrja në 2016, tani Shqipëria është më e pjekur dhe kërkon kalimin në 1/16. Sigurisht që grupi me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën është i ndërlikuar, por 'shqiponjat' e dinë se mund të befasojnë", shkruan 'Calciomercato'.

Kujtojmë se kuqezinjtë e nisin aventurën më 15 qershor kundër Italisë, për të vijuar më pas më 19 qershor kundër Kroacisë dhe më 24 qershor kundër Spanjës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kronikë e ndryshimeve të mëdha, e qortimeve dhe vlerësimeve rapsodike

Kronikë e ndryshimeve të mëdha, e qortimeve dhe vlerësimeve rapsodike