Shqipëria humb përballë Spanjës, tifozët kuqezi për Report Tv: Loja ishte emocionuese! Nuk e merituam këtë humbje

 

1719264892_tifozi.jpg

Kombëtarja shqiptare humbi 0-1 ndaj Spanjës në ndeshjen e tretë dhe të fundit për Grupin B të Euro 2024 dhe me vetëm një pikë është zyrtarisht e eliminuar nga "Gjermani 2024".

Pas përfundimit të ndeshjes, tifozët folën për Report Tv, të pyetur nga gazetari Ernest Koçi, ata thanë se pavarësisht humbjes ndeshja kombëtarja luajti mirë.

“Ka qenë një ndeshje që domimuan”, tha një tifozë.

“I kënaqur. Nuk e merituam këtë humbje, por kishin fat më shumë spanjollët. Broja është lojtari i preferuar i jemi, shumë më herët duhet që të futej në lojë”, tha një tjetër tifozë për Report Tv.

“Kanë luajtur mirë dhe na kanë bërë të lumtur. Ka pas shumë shqiptar dhe nuk u dalluan tifozët spanjollë. Loja ishte emocionuese, jemi kënaqur shumë”, një tifozi.

“Jemi të kënaqur, kemi luajtur mirë. Është një ditë e veçantë sepse shqiptarët janë bërë bashkë dhe janë bashkuar”, tha një tifozë.


Lajmi kryesor:

SHQIPËRI 0-1 SPANJË/ Djema kokën lart, ishte vitrina e futbollit! Kombëtarja eliminohet nga Europiani 2024! Italia e mbyll e dyta dhe gjen Zvicrën në 1/8


S.B/A.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Medvedev: Hyrja në NATO e Kievit do të thotë luftë globale dhe rrezik i shkatërrimit të planetit

Lufta në Ukrainë/ Medvedev: Hyrja në NATO e Kievit do të thotë luftë globale dhe rrezik i shkatërrimit të planetit